Kalkan'da Tatil

Kalkan yaklaşık 150 - 200 yıl önce Meis (Megisti) Yunan adasından gelen tüccarlar tarafından kuruldugu sanılmaktadır. Yuzyıllar boyunca güvenilir bir liman olması sebebiyle iç bölgeler Elmalı, Gömbe, Kınık yörelerinden gelen tarım ve orman ürünlerin ihrac edildiği bir lina olarak önemini korumuştur.Deniz ulaşımıyla gelen tüccarlar kömür, ipek, zeytinyağı, şarap, pamuk, hububat, susam, un, üzüm gibi ürünlerin ticaretini yapmaktaydılar. Mübadeleden sonra Kalkan (Kalamaki) ticari önemini yitirmiş ve küçülmüştür.

Kalkan Antalya ilinin en batı ilçesi olan Kaş'ın sevimli bir beldesidir. 2007 yılında İngiliz Indipendent gazetesi tarafından Avrupa da en romantik balayı tatil yeri olarak secilmiştir. Sevimli ve butik bir tatil beldesi olmasının yanında Kalkan canlı ve doğayla içiçe bir destinasyondur. Böyle doğal ve özel olmasından dolayı Kalkan da bir cok yerli ve yabancı misafir villa tatilini tercih etmektedir.

Kalkanda Tatil de yapılacak bir dolu aktivite mevcuttur. Bunların arasında Türkiye nin en güzel ve meşhur plajlarından Kaputaş Plajı, Türkiye'nin en uzun plajı ve Noel Babanın (st. Nicholas) dogdugu Patara'dır. Bölgedeki en güzel gün batımı da Patara Plajının altın kumları üzerinden seyredilmektedir. Kalkan koyuna yayılmış birçok özel plaj işletmeleride Akdenizin en temiz sularına girmenize imkan sağlamaktadır. Bunların başlıcaları Palm Beach, Mahal beach, Kalamar beach, Kalkan beach, Yalı beach ve Indigo beach dir ve marinadan ücretsiz bot servisleri mevcuttur. Ayrıca Kalkan dan gunubirlik tekne turları da mevcuttur. Kekova ve Saklıkent Kalkandan en çok ziyaret edilen mesire yerleridir. Bu turlarınızı Sade Tatil'in Kalkandaki şubesinden yapabiirsiniz.

Kalkan butik ve romantik bir tatil beldesi olmasında gece hayatınında etkisi vardır. Akdenzi kıyı bandında görebileceginiz en güzel yeme içme işletmeleri bu beldemizde toplanmıştır. Limanda ayışıgı manzarasıyla denize yakın yemek yemek yada teras restaurantlarda yıldızlara daha yakın yemek yeme secenekleri mevcuttur. Kalkan a kadar gelipte Akdeniz'in en güzel balıklarınınn tadına bakmadan dönmek olmaz elbette. Kalkanda yaklaşık 150 restaurant vardır ve bunların başlıcaları Patlıcan restaurant, Cost, Kalamaki, Korsan, Fish Terrace, Doy Doy, Hünkar vb.

 

Kalkanda konaklamak için çok seçenek arasında butik Hoteller, pansiyonlar, kiralık yazlıklar, apartlar, gulet tekneler mevcuttur. Antalya Kalkanda sorunsuz, romantik yada ideal aile tatili icin Sadetatil e başvurabilrisiniz.